Reisdoel Zweden
Vorig jaar is het om gezondheidsredenen niet geluk om op reis te gaan. Maar alles is nu weer in orde dus is er niets dat mij tegenhoudt om de camper uit de stalling te halen. Hij heeft bijna 2 jaar niet gereden dus het leek me verstandig om hem goed te laten nakijken. Van de garagerekeningen word je niet gelukkig zeker als blijkt dat de huishoudaccu en de dynamo vervangen moeten worden. Maar alles functioneert weer prima en ik hoop nu dat de gebruikelijke pech die ik altijd aan het begin van mijn reis heb, mij bespaard blijft.
Het doel van de reis is Zweden. Ik heb ook nog even de Balkan overwogen. Maar inmiddels zijn we al zo ver in het voorjaar gevorderd dat het voor onze hond Luna te warm wordt om een actieve reis mee te maken. In Zweden is het soms nog ronduit koud te noemen.
Ik had zo mijn bedenkingen bij Zweden. Afgezien van een werkbezoek en een bezoek aan onze oudste zoon die een half jaar in Stockholm gestudeerd heeft, ken ik het land nauwelijks. De bedenkingen werden nog eens versterkt toen ik in de reisgidsen zag dat ongeveer een derde van de bladzijden in beslag wordt genomen door een beschrijving van Stockholm terwijl destijds die stad niet een heel boeiende indruk op mij maakte. Kennissen die wel in Zweden zijn geweest hadden heel verschillende indrukken: Variërend van ‘saai’, ‘beetje saai maar prachtig’ tot ‘ronduit prachtig’. Nu maar hopen dat ik aan het eind van de reis het laatste predicaat aan de reis kan toekennen.
De voorbereiding
Zweden is wel heel erg groot en omdat ik niet echt steden en regio’s in mijn hoofd had om te bezoeken heb ik het aantal routes wel heel erg ruim genomen. Het ziet er echter naar uit dat ik bij lange na niet al die routes zal rijden. Het is totaal ca. 10.000 km. Dat is nog meer dan ik jaarlijks met mijn gewone auto rijd. Ik zal dus veel ter plekke moeten beslissen. We zullen het zien.
Voor de voorbereiding heb ik de volgende publicaties geraadpleegd:
- Inspiratie, plan, ontdek, beleef Zweden. Capitool reisgidsen, Uitgeverij Unieboek, Amssterdam, 2022.
- De mooiste routes door Zweden: ANWB camperboek. Uitgeverij ANWB. 2022
- Zuid Zweden complete rondreis: The Media Bay, 2020. reisroutes.be
- Gotland complete rondreis: The Media Bay. 2025. reisroutes.be
- visitsweden.nl (officiële site van het Zweeds toeristenbureau)
- TomTom kaart van Zweden
- ANWB kaart van Noorwegen en Zweden.
Ik zal op 30 mei 2025 vertrekken en vanaf dan zullen mijn dagelijkse of meerdagelijkse blogs weer beschikbaar komen.
Reacties